Saugok savo širdį

Jei paklausčiau tavęs, ar esi laisvas savo sprendimuose,  pasirinkimuose ar net mąstyme, ką atsakytumei?

Sąžiningi mokinukai, viliuosi, dar vadovaujasi autoritetų (tėvų, senelių, mokytojų arba mistinių herojų) nuomone. Daugumos paauglių, kad ir kaip būtų gaila, sprendimų priėmimo varomoji jėga yra maištas arba bandos jausmas. O kaip gi mes, save laikantys suaugusiais?

Teoriškai, palikę tėvų lizdą ir pradėję savarankiško gyvenimo kelią mes įgyjame sprendimų priėmimo laisvę. Tačiau, ar tikrai? Pasirodo, gana dažnai eiti prieš savo prigimtį mus priverčia ne kas kitas, o giminės – gentainiai, kurie, atrodytų, galėtų priimti, gerbti ir saugoti mūsų asmenybę…

Ar tau niekada neteko važiuoti sveikinti pirmagimio susilaukusios pusseserės (kuri pirmai progai pasitaikius primena jūsų paauglystės paslydimus) tik todėl, kad nenori nuvilti tikrai gero žmogaus – jos mamos?

Ar neteko sukandus dantis keliauti švęsti dėdės jubiliejaus į kaimo glūdumą (kurioje tavo alkoholinė abstinencija ir vegetarizmas sukelia eilinius svaičiojimus apie miesčionizmą ir …) tik todėl, kad dėdė kadaise sušelpė tave keliais eurais?

Ar neteko grįžti gimtinėn tik dėl to, kad su Tėvo diena pasveikintumei tėtį (nuo kurio  belagariačkos (baltosios karštinės) su mama bėgdavote slėptis pas kaimynus) tik todėl, kad to labai prašo mama?

Ar tikrai niekuomet nevažiavai kelti žemės ūkio pas močiutę (kuri beveik nebepaeina, bet negali parduoti gyvulių, nes taip yra pratusi) tik todėl, kad taip reikia?

Jei į visus klausimus atsakei neigiamai, sveikinu, tu esi iš tų laimingųjų, kurie gali sau leisti būti savimi giminės apsuptyje. O visiems kitiems (tame tarpe ir sau) noriu palinkėti: po laiko, praleisto gentainių tarpe, būtinai palepink save širdžiai malonia veikla. Tebūnie tai bus kvapnios kavos puodelis, atpalaiduojantis masažas, pasisėdėjimas mylimųjų ar šiaip malonių žmonių draugijoje, o gal tylus pasivaikščiojimas gamtoje. Tinka viskas, kas padeda nusimesti aplinkinių lūkesčius ir pasijausti savimi. Patikėk, širdžiai to labai reikia, nes širdis – tavo sielos namai ❤️.