Kosulys

Fiziniame lygmenyje kosulys yra svarbus organizmo apsauginis refleksas, kurio pagalba iš kvėpavimo takų pašalinami juos erzinantys svetimkūniai ar gleivės, arba reakcija į uždegiminį procesą.

Emociniame lygmenyje be jokios medicininės priežasties kylantis kosulys dažniausiai atspindi vidinį dirginimą, o ypač – susierzinimą ir savikritiką. Kūnas perspėja, jog širdis trokšta daugiau tolerancijos jos atžvilgiu. Net jei susierzinimą iššaukė išorinė situacija ar kitas žmogus, viduje kyla nepasitenkinimas pačiu savimi.

Kaskart, kai nežinia dėl ko imi kosėti, stabtelėk ir atkreipk dėmesį apie ką šiuo metu galvoji. Viskas mumyse vyksta taip greitai ir nesąmoningai, kad kartais sunku pastebėti kylančias negatyvias mintis, neleidžiančias mėgautis gyvenimu. Tu esi kur kas geresnis, nei apie save manai. Kai tik pradėsi pastebėti savo vidinį susierzinimą, pamėgink išsiaiškinti, kokia situacija tau jį sukėlė ir kodėl tu būtent taip į ją sureagavai. Neskubėk savęs bausti, o pagirk už tai, kad atkreipei dėmesį ir pamėginai surasti priežastį. Būk sau atlaidesnis ir tolerantiškesnis. Elkis su savimi taip, kaip norėtum, kad su tavimi elgtųsi kiti.

Parengta pagal Lise Bourbeau.