Atsistatyk savo biologinį laikrodį

Ar žinojote, kad kovo mėnesį minima Pasaulinė miego diena? Diena, kai siekiama atkreipti dėmesį į miego svarbą sveikatai, socialiniam bendravimui, gyvenimo kokybei ir net trukmei. Ir, kaip tyčia, ji minima tą mėnesį, kai niekam neprisimenant dėl kokių tiksliai priežasčių iš mūsų atimama viena brangi miego valanda ir kuriam laikui sutrikdomas biologinis organizmo laikrodis!

Nepaisant to, kad lietuviškasis googl‘as antraštėmis skelbiančiomis kovo 21-ąją Miego diena, tikrąją Pasaulinę miego dieną, deja, jau pramiegojom. Tai buvo kovo 16-toji – paskutinis penktadienis prieš pavasario lygiadienį.

Kad ir kiek mokslo ir politikos proto bokštai besiginčytų apie laikrodžio sukiojimo privalumus ir trūkumus, vienokį ar kitokį poveikį pajunta visi gyventojai, įskaitant ir keturkojus.

Senoji kinų medicina, suprantama, tokio išmislo, kaip laiko sukiojimas, nežinojo ir vargu ar jiems būtų kilusi tokia „išganinga“ mintis. Tačiau kaip suderinti organizmą ir atstatyti jo natūralų ritmą jiems nebuvo paslaptis. Ja naudojuosi ir aš. Tereikia tik keletą dienų skirti šiek tiek laiko sau ir atlikti trumpą dviejų simetrinių taškų, vadinamų Ketveriais vartais, savimasažą.

Ketveri vartai arba Sì Guān yra dviejų simetrinių taškų LI-4 ir LV-3, esančių rankose ir kojose tarp pirmojo ir antrojo pirštų, kombinacija. Šių taškų masažas pagerina energijos ir kraujo cirkuliaciją, sureguliuoja biologinį organizmo ritmą ir turi skausmą malšinantį poveikį.

O jei dar prieš eidami miegoti aromatinės lempos ar difuzoriaus pagalba kambaryje paskleisite lengvą levandos eterinio aliejaus kvapą, patikėkite, avių skaičiuoti tikrai nebeprireiks 😉